Grupy producenckie i prawo rolne

W dzisiejszych czasach rolnik czy ogrodnik to również przedsiębiorca, który chce osiągać jak najlepsze wyniki w swojej działalności. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób łączy się w grupy producenckie. Jak wiadomo, zwiększa to dopasowanie wielkości produkcji do warunków panujących na rynku oraz sprzyja lepszemu gospodarowaniu. Ponadto grupy producenckie mogą ubiegać się o pomoc ze środków krajowych i europejskich. Bardzo często jednak grupy producenckie zraszające producentów rolnych oraz łączące producentów owoców i warzyw zmagają się z rozmaitymi problemami i trudnościami natury prawnej oraz podatkowej. W takiej sytuacji warto poszukiwać profesjonalnego wsparcia, dzięki któremu funkcjonowanie grupy nie będzie utrudnione przez różnego rodzaju problemy.

Nasza kancelaria udziela kompleksowej obsługi w zakresie obsługi grup producenckich. Posiadamy w tym polu bogate doświadczenie praktyczne, dzięki czemu jesteśmy w stanie pozytywnie załatwić większość problematycznych spraw naszych klientów. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani prawnicy świadczą kompleksowe usługi prawne oraz usługi doradztwa podatkowego czy doradztwa w zakresie cen transferowych. Poza tym udzielamy wsparcia podczas kontroli i postępowań prowadzonych przez Wojewódzkie Inspekcje Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS), ARiMR, ARR, urzędy marszałkowskie oraz europejskie instytucje obrachunkowe.

Pomagamy również w dotrzymaniu bieżącego przestrzegania ustawy o grupach producenckich. Jest to więc kompleksowe wsparcie grup producenckich zrzeszających i producentów rolnych i producentów owoców i warzyw, które znacznie ułatwia ich funkcjonowanie i sprawia, że nie muszą one borykać się z częstymi trudnościami i problemami wynikającymi z braku doświadczenia czy nieznajomości prawa. Nasi prawnicy są otwarci na problemy naszych klientów oraz rozumieją specyfikę tej branży, dzięki czemu korzystając z naszych usług mogą być Państwo pewni, że zawsze zostanie udzielone kompleksowe wsparcie, a także odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Działamy sprawnie i szybko, dzięki czemu gwarantujemy kompleksową opiekę prawną każdego dnia. Jednocześnie rozumiejąc powszechną potrzebę oszczędności oferujemy jedne z najbardziej konkurencyjnych cen na rynku. Już dziś zapraszamy wszystkie grupy producenckie do zapoznania się z naszą ofertą. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Nasi prawnicy świadczą usługi w zakresie:

  • wsparcia w procedurze dochodzenia do uznania,
  • wsparcia podczas kontroli Wojewódzkich Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS),
  • wsparcia podczas kontroli z instytucji obrachunkowych,
  • wsparcia dotyczącego bieżącego przestrzegania ustawy o grupach producenckich,
  • wsparcia podczas kontroli z ARMiR,
  • doradztwa podatkowego, w tym cen transferowych.

Rozwojem praktyki zamówień publicznych zajmuje się Anna Rynkowska, radca prawny. Wielokrotnie nasza Kancelaria uzyskała korzystne dla klienta rozstrzygnięcie zarówno na etapie postępowania odwoławczego, jak również w toku postepowania przed sądem administracyjnym.

Baner